Sardinie                                                  Fotogalerie


 

    

Sardinie
Znám pár lidí, kteří na Sardošce byli a vrátili se nadšení. To nás inspirovalo. Vyrazili jsme z Bratislavy do Alghera, kde jsme měli zabukované auto. Za jedenáct dnů jsme Sardinii objeli celou. Výhod termínu po turistické sezoně je hned několik.
Mimo sezonu nikoho nezajímáte. Spát se dá kdekoli, nikomu nevadí že spíte tam, kde se vám to zrovna líbí. Kempy jsou většinou zavřené.
Místa která bývají v sezoně plná jsou vylidněná, pláže jsou prázdné, parkovací automaty nefunkční, kavárničky už navštěvují jen místní.
Je to období, kdy turisty ubytované v hotelích vystřídají kočovníci v karavanech, dodávkách a vypůjčených autech, kteří rádi poznávají i ty nejzapadlejší kouty ostrova. A naštěstí je jich jen pár. V září prostě začíná období nomádů. Počasí je stále krásné a moře teplé.
 

 

 
  Sever - První kam jsme vyrazili. Útesy střídají krásné pláže, s bílým pískem, muragy na každém kousku pobřeží. Zajímavá města i hipisácké údolí, kam se nedá dostat jinak než pěšky. Na severovýchodě souostroví La maddalena, na které je nejlepší vyrazit lodí z Porto Cervo. Nebo malý ráj Costa paradiso. Vše stojí za návštěvu, vše je kousek od sebe, takže není třeba spěchat.  
  Východ - ten je až po střední část plný turistických vesniček přes které je občas i problém dostat se k pláži. V této části jsou také přístaviště nejluxusnějších jachet. Od národního parku Golfo di Orosei na jih je spousta
dlouhých písečných pláží, ze kterých se stávají ghetta kiterů. Podmínky pro kite jsou zde ideální.
 
  Jih - Vzhledem k tomu, že se zde nachází hlavní město, je dost obydlený a je tu asi nejvíc průmyslu. A spousta salin s plameňáky, Nejzajímavější z jižní části ostrova je Porto Pino, duny z bílého písku, které přecházejí v pláž a v kombinaci s azurovým mořem jsou jedním s nejfotogeničtějších míst Sardinie. My jsme tu měli trochu smůlu. Protože se tato oblast nachází na hranici vojenského prostoru a právě probíhalo velké vojenské cvičení, neměli jsme možnost se na největší duny podívat. Ale i tak to stálo za to.  
 

Západ - nejdivočejší pláže a útesy, nejvyšší písečné duny v Evropě. Poklidná, fotogenická městečka s typickou italskou pohodou a krásnými západy slunce. Ale také zemedělské usedlosti a plantáže končící hned u pláže.