Corsica                                                   Fotogalerie


 

    

Corsica
Při volbě, jak si prodloužit léto, jsme využili dostupnosti Korsiky, kam není až takový problém dojet autem. Tato varianta určitě není z nejlevnějších, ale možnost mít vlastní zázemí s možností přespání kdekoli je k nezaplacení, hlavně v případě cestování s dítětem. Ač je tento ostrov sousedem námi loni navštívené Sardinie, charakter krajiny se hodně liší. Korsika je volbou pro aktivnější cestovatele. Ráno můžete klepat kosu v horách a večer si ještě užít tepla na pláži.....
 

 

 
  Calvi - jedno z mnoha historických měst na pobřeží. Není třeba plánovat, odbočit do nějakého města můžete kdykoli. A nemusí být zrovna v průvodcích....  
  Bonifacio - město na samém jihu ostrova. Město na útesu. Bohužel, plné turistů v kteroukoli roční dobu či denní hodinu. Proto je nejlepší si užívat pohledy na město z okolních útesů, třeba při výletu na nedaleký maják.  
  Pláže - ne vždy je možné se na pláž dostat. A proto jsou ty dobře dostupné přelidněné. Takže je třeba občas absolvovat offroad. Nic není zadarmo. Ale stojí to za ten klid.  
 

Col de Bavella - do hor se dá vydat kdykoli. Jen si vybrat, jakou trasu chcete absolvovat. Od hodinové procházky po několikadenní treky. Hory zde opravdu stojí za to.

 

 
 

Pozzi di Bastelica - několikahodinový pěškovýlet do sedla ve výšce kolem 1800 mnm. V sedle se nachází salaš, nad ní louka se spoustou jezírek a potůčků ve kterých žijí pstruzi. Nádherné místo uprostřed hor. Dá se odsud pokračovat dál na několikadenní trek, klidně i přes celý ostrov.