Andamanské ostrovy                                   Fotogalerie


          

Souostroví Andamany a Nikobary

 

Andamanské souostroví tvoří kolem 500 ostrůvků v Indickém oceánu mezi Bengálským zálivem a Andamanským  mořem. Hlavním městem je přístav Port Blair. Jedná se o indické teritorium a většina obyvatel jsou Bengálci. Do dnešních dnů však na Andamanech přežívá i několik původních kmenů jako jsou Ongové, Jarawové, Sentinelci, Nikobarci, kteří žijí velmi izolovaně.

 

 V době, kdy jsme toto souostroví navštívili (1999)  zde nebylo vybudované mezinárodní letiště a proto jsme absolvovali plavbu lodí, která vyplouvala jedenkrát za měsíc a cesta z Indie do Port Blairu trvala celkem 3 dny. Díky problematické dostupnosti  zde bylo velmi málo turistů a spousta opuštěných ostrovů, na kterých se dalo bez problémů kempovat.

 

 

 

 

 

 Stačí domluvit se s rybáři, kteří vás vysadí na opuštěném ostrově (pozor, měl by tam být pramen vody), nakoupit háčky na ryby, rýži a kotlík. Pro kempování na ostrovech je nezbytností hamaka. Na pláži na  zemi se spát nedá a to z několika důvodů. Jedním z nich je velký rozdíl mezi přílivem a odlivem.  Může se  stát, že se v noci probudíte a pod zavěšenou hamakou vám šplouchá příliv. Dalším důvodem jsou obrovští krabi, ještěrky a jiná havěť, která v noci běhá lesem. Nezbytností je také vybavení na šnorchlování. Korálové útesy kolem ostrovů jsou jedny z nejkrásnějších na světě.